KYVNÉ PREVODOVKY

Kyvné prevodovky môžu byť použité všade tam, kde je potrebný pre ovládanie armatúry pohyb otáčania o 90 °. Kyvné prevodovky GS kombinované s viacotáčkovými servopohonmi SA pôsobia ako kyvné pohony. V dôsledku toho je možné dosiahnuť nominálne krútiace momenty až do 675 000 Nm. Tieto kombinácie dopĺňajú typový rozsah pohonov SQ pre ovládanie kyvných armatúr.

GS sú vhodné pre prevádzku otvor-zatvor ako aj regulačnú. Možný je aj uhol kyvu > 90 °, rovnako ako aj viacotáčkové aplikácie.

Prevodovky GQB sú vhodné pre aplikácie vyžadujúce jednoduchú, nákladovo efektívnu prevodovku. GQB sú určené výhradne pre prevádku otvor-zatvor a polohovanie. Uhol kyvu je obmedzený maximálne na 90 °.

Kyvné prevodovky GHE sa používajú na ručné ovládaniekyvných armatúr na lodiach.

V prípade nedostatku priestoru môžu byť kyvné armatúry ako klapky ovládané len pákovým prevedením.

OTVOR-ZATVOR alebo regulačná prevádzka

Class A: Prevádzka otvor-zatvor. Servopohon ovláda pohyb armatúry v celom rozsahu jej zdvihu, od úplne otvorenej polohy po úplne zatvorenú polohu alebo naopak.
Class B: Krokovo/polohovacia alebo polohovacia prevádzka. Pohon sa používa, aby príležitostne presunul armatúru do akejkoľvek polohy (úplne otvorená, medzipoloha a úplne uzavretá).
Class C: Tlmiaca alebo regulačná prevádzka. Pohon sa používa, aby často presunul armatúru do akejkoľvek polohy medzi úplne otvoreným a úplne zatvoreným.